Chóralna wizytówka Łodzi
Chóralna wizytówka Łodzi to projekt, który został zrealizowany i sfinansowany w ramach zadania "Promocja oświaty" miał na celu promowanie łódzkiej chóralistyki rozwijającej się w szkolnictwie ogólnokształcącym w następujących obszarach:
Zintensyfikowanie pracy chóru poprzez udział w konkursach i przeglądach chórów rangi wojewódzkiej, ogólnopolskiej oraz międzynarodowej. Chór osiągnął następujące sukcesy:
Silver Medal International Choir Competition MUNDI CANTANT , Ołomuniec Czechy czerwiec 2025 r.
Brązowe Pasmo II Warcki Festiwal Chórów im. Marcina Warteckiego w Warcie, maj 2025 r.
Złote pasmo Wojewódzki Konkurs Chórów Regionu Łódzkiego programu „Śpiewająca Polska”, kwiecień 2025 r.
Praca nad utworami patriotycznymi w ramach ogłoszonego przez Sejm RP Roku 2025 rokiem poświęconym m.im. Polskich Bohaterów z Katynia, Charkowa, Miednoje, Bykowni i innych miejsc – ofiar sowieckiego ludobójstwa. (kwiecień – czerwiec):
- chórzyści zostali zaznajomieni z postaciami i wydarzeniami historycznymi, o których opowiadają utwory muzyczne
- chór wziął udział w koncercie patriotycznym na zaproszenie Prezydenta Miasta Bełchatowa 27.04.2025 r.
- chór nagrał i rozesłał do szkół utwór „Łapka niedźwiadka” opowiadający historię żołnierzy zamordowanych w Katyniu wraz z materiałami dydaktycznymi (nuty, tekst, historia utworu, nagranie akompaniamentu fortepianowego).
https://www.youtube.com/watch?v=HHnUDQD9QMA
- chór nagrał utwór Somosierra w ruinach zamku w Olsztynie k/Częstochowy. Chórzyści oraz odbiorcy piosenki w mediach społecznościowych zostali zapoznani z tradycjami napoleońskimi, zaś pośrednio - z pogłosami tej tradycji obecnymi w filmie Rękopis znaleziony w Saragossie w reżyserii Wojciecha Jerzego Hassa, którego Senat RP uczynił jednym z patronów roku 2025.
https://drive.google.com/file/d/1vjBtEeLQ68tsfZyyd99UHHq8w2fo95wC/view?t=121